Prvotně vytyčeným cílem bylo zařadit do pavouka každého vystudovaného architekta v zemích Koruny české, resp. ve středoevropském prostoru, neboť zde dlouhodobě působily vztahy k Vídni nejen jako k hlavnímu městu monarchie, ale hlavně ke středisku architektonického dění a školství.
V první fázi byla snaha zařadit osoby, které vystudovaly do poloviny 20. století a tedy některá jejich díla pocházejí i z 2. poloviny století. V dalších fázích budou připojováni i architekti další a prakticky by měl být pavouk doplněn až do současnosti. To však neznamená, že bude každý nový student automaticky přidán do pavouka.
Někteří se do pavouka pravděpodobně nedostanou i přesto, že např. získali jakési stipendium nebo navrhli či rekonstruovali nějakou vilu či rodinný dům.
Takže pokud bude k architektovi z 19. s 20. století nalezena nějaká relevantní informace, týkající se alespoň jeho studia, do pavouka bude dříve nebo později zařazen. Současná generace však bude, i kvůli časovým a technickým možnostem autorů webu, vybírána.

DOBRÉ VÍNO

Vinárna u Vinohradského divadla

Read More

OBĚDY PRAHA 2

Hotovky i minutky u Vinohradského divadla

Read More
Joomla Templates by Joomla51.com