Autoři zveřejnění architektonického pavouka stále odkládali, neboť bylo nutno vytvořit alespoň základní systém, který zaznamenává architekty od 19. století do 1. poloviny 20. století. Ale i tento systém, pokud by měl být kompletnější, by zahrnoval několik set architektů, jejichž zařazení do pavouka by trvalo dalších několik týdnů či měsíců. Proto se rozhodli autoři zveřejnit webové stránky v březnu roku 2013, neboť základní kostru lze považovat za prakticky hotovou.

Celý březen je z hlediska výročí významných architektů, pozoruhodný. 5 března se narodil Nikolaus Franz Paccassi, který se výrazně podepsal do podoby Pražského hradu. Na následující den, 6. 3. připadá narození Michalangela Bounarrotiho, jehož není třeba více představovat. Největší koncentrace významných dat se objevuje v týdnu mezi 11. až 16. březnem. 11. března se narodil Josef Niklas, 12 3. Pavel Janák 13. 3. Karl Friedrich Schinkel a Josef Gočár, 14. 3. Jan Šrámek 15. 3 Oldřich Starý a 16 března Richard Ferdinand Podzemný. V tento den slaví narozeniny i tvůrce fenomenálního vinného komplexu Blatnička v Praze na Starém Městě, Martin L. 
S 20. březnem je spojen Evžen Linhart, s 23. Vít Obrtel a s 24. Bohuslav Fuchs. Konečně 27. března se narodil jeden z nejvýznamnějších světových architektů Ludwig Mies van der Rohe a proto uveřejnění pavouka připadlo na tento den.

DOBRÉ VÍNO

Vinárna u Vinohradského divadla

Read More

OBĚDY PRAHA 2

Hotovky i minutky u Vinohradského divadla

Read More
Joomla Templates by Joomla51.com